• Integracja z SP Lyski

4 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zagościli na lodowisku w Pszowie.

Zabawa, jak zwykle przednia, a umiejętności łyżwiarskie na coraz większym poziomie.

Dziękujemy UKS "Gracz" !!!

Ania Pytlik - członek UKS 'Gracz" i nauczyciel wf-u

• Zawody Powiatowe z Unihokeja

15 listopada na sali gimnastycznej w Lyskach rozegrane zostały Powiatowe Zawody Unihokeja w grupie młodszej

Rywalizacja dziewcząt przyniosła bardzo dużo emocji zwłaszcza w ostatnim meczu, gdzie gospodynie zmierzyły się z naszymi zawodniczkami. Mecz zakończył się remisem i dopiero zliczenie "małych punktów" ostatecznie dało końcowe zwycięstwo dziewczynom z Lysek. Zawodnicy naszej szkoły walczyli dzielnie o każdą piłeczkę, jednak rywale okazali się za mocni tym razem i w końcowym rozrachunku młodzi unihokeiści z naszej szkoły zajęli IV miejsca.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Celem Dnia Praw Dziecka jest uświadomienie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać.

W ramach obchodów tego dnia panie pedagog przeprowadziły zajęcia edukacyjne dotyczące praw dzieci. Omówiły poszczególne prawa, wyjaśniły na czym polegają, zaprezentowały krótkie filmiki, a także przypomniały, że dzieci mają również swoje obowiązki, które są tak samo istotne, jak prawa.

• Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodnych kultur na świecie. W naszej szkole ten dzień również wpisał się w kartki szkolnego kalendarza.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie klasy IV, V i VI zaprezentowali przedstawienie, które ukazywało jaka powinna być nasza tolerancyjna postawa w różnych aspektach życia.

• KU PAMIĘCI zmarłym nauczycielom

Z okazji 60 –LECIA szkoły uczniowie klasy VII wybrali się na wycieczkę rowerową celem upamiętnienie zmarłych nauczycieli Szkoły Podstawowej w Adamowicach.

Uczniowie odwiedzili cmentarz w Lyskach oraz Nędzy, zapalili znicze na grobach śp. Jana Mańki, Sylwii Przygody i Krystiana Okręta. Pobyt na cmentarzach wprowadził uczestników w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień również o osobach bliskich.

• Sukces Unihokeistów

7 listopada na sali gimnastycznej w ZSP Lyski zostały rozegrane Powiatowe Zawody Unihokeja w grupie starszej.

W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy, którzy pokonali kolegów z Zwonowic 9:0 i gospodarzy 7:3 i tym sposobem awansowali do Finału Wojewódzkiego.

W rozgrywkach dziewcząt odbył się tylko jeden mecz w którym nasze dziewczyny po zaciętej walce uległy gospodynią 4:1.

• „Misiowy” konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającego się ŚWIATOWEGO DNIA MISIA, który przypada 25 listopada, zapraszamy uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 7 do udziału w „misiowym” konkursie plastycznym.
            Zadaniem uczestnika jest wykonanie, narysowanie misia przy użyciu dwóch kolorów: czarnego i białego.

Konkurs będzie trwał od 20 listopada do 8 grudnia.

• Bieg w piżamie w ZSP Adamowice

Dzień Piżamy to już tradycja naszej szkoły, jednak tegoroczna jej edycja odbyła się na nowych zasadach. Samorząd po raz pierwszy zorganizował " Radmagedon w Piżamach".

Uśmiechu i radości w pokonywaniu przeszkód nie było końca, a zwycięzcą okazali się wszyscy , zwłaszcza Ci przebrani w kolorowe wdzianka! :)

• Konkurs czytelniczy

​​31 października zakończył się konkurs czytelniczy, w którym brali udział uczniowie z klas 1-6.

8 listopada uczestnicy, którzy przeczytali najwięcej książęk otrzymali dyplom oraz nagrodę.

J. Kucharska-Kukuczka

• Wycieczka do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

11 października br. nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu, kompleks uhonorowany tytułem Pomnika Historii, należący do najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska.
            Wycieczkę rozpoczęliśmy od przepłynięcia łodziami najdłuższego w Europie odcinka sztolni. W trakcie tego podziemnego spływu przewodnik opowiadał historię powstania sztolni, legendę o skarbniku kopalni oraz wiele innych ciekawostek, przeplatanych legendami o utopcach.
            Atrakcjom nie było końca, zwłaszcza, gdy na ścianach pojawiały się fantastyczne postaci a ich głosy brzmiące w ciemnych korytarzach dodatkowo podkręcały atmosferę.

• "Lysecka 5-tka"

1 października grupa biegaczy z Aktywnych Lyski wraz z członkami i wolontariuszami UKS "GRACZ" zorganizowali crosowy bieg leśny na dystansie 5 kilometrów. Nasza szkoła od lat współpracuje z UKS-e i dlatego z chęcią włączyła się w pomoc w organizacji imprezy, jak i uczestnictwo w biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży.

• Dzień Edukacji Narodowej

18 października br. był w naszej szkole dniem wyjątkowym, obchodziliśmy bowiem DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego, następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki i wręczyła Nagrody Dyrektora.

Kolejnym punktem uroczystości były występy uczniów, którzy pod okiem p. Sabiny Gawron oraz p. Anny Pytlik przygotowali humorystyczne scenki nawiązujące do funkcjonowania szkoły w dzisiejszych czasach. Uczniowie kl. VI przedstawili scenkę „Mój anioł”, dziewczynki z kl. V scenkę „Nowy nauczyciel”, a uczniowie kl. VII pokazali, jak wygląda życie ucznia w czasie przerwy. Występy zakończono wierszem „A to echo grało…” oraz piosenką „Przepraszamy WAS za wszystko”.

• Gminne Zawody Piłki Ręcznej

17 października na boiskach ZSP Lyski rozegrane zostały Gminne Zawody Piłki Ręcznej. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy V i VI oraz chłopcy z klasy VII.

Dziewczęta walczyły dzielnie, jednak musiały uznać wyższość koleżanek z Raszczyc i Lysek. Chłopaki potrzebowały aż dwóch dogrywek by ostatecznie przegrać finał z gospodarzami.

Sobota 27.04.2024

• Biuletyn Informacji Publicznej