• Półfinał Wojewódzki w Unihokeju- grupa młodsza

            Unihokej w naszej szkole zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników, a co za tym idzie poziom gry również wchodzi na wyższy poziom. Pokłosiem treningów i czasu spędzonego na boisku był sukces naszych chłopców z grupy młodszej, którzy w Tworkowie wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich.

            Wyjazd jednak nie doszedł do skutku z powodu kwarantanny nałożonej na szkołę. Nie podłamało nas to jednak i trenujemy nadal by w przyszłym roku po raz kolejny pokazać swój talent i walczyć o kolejne sukcesy.

          • Bieg Dziewięciu Górników

            13 grudnia 2021 roku obchodziliśmy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. By uczcić pamięć o wydarzeniach stanu wojennego i oddać hołd poległym górnikom kopalni „Wujek” nasi uczniowie wzięli udział w IX Biegu Dziewięciu Górników, którego organizatorem było Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Każda ze szkół, biorąca udział w tym biegu, wybierała jednego z poległych górników kopalni „Wujek” na patrona biegu. Nasza szkoła na patrona wybrała Zbigniewa Wilka.

          • Wspieramy psiaki i kociaki

            Młodzieży i dzieciom naszej szkoły nie jest obojętny los bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt, dlatego jak co roku odpowiedzieli chętnie na apel pomocy i wsparcia dla Pogotowia Interwencyjnego Pet Patrol w Rybniku.

            W imieniu Wolontariuszy i ich czworonożnych podopiecznych serdeczne podziękowania za dobro i okazane serce.

          • Razem na Święta

            Nasza szkoła przyłączyła się do akcji
            Razem na Święta,
            której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
            Jest to już kolejna edycja inicjatywy, której celem jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

            W zeszłym roku wykonywaliśmy kartkę świąteczną dla sąsiada.
            W tym roku zachęcamy Was do ś
            wiątecznego dekorowania pierniczków!
            Udekorujcie najlepiej jak potraficie świąteczne ciasteczko i podarujcie go bliskiej osobie lub sąsiadowi w ramach świątecznego, miłego gestu.

            Dziękujemy tym, którzy już włączyli się do naszej szkolnej akcji!

            Zróbcie zdjęcia swoim swiątecznym ciasteczkom i prześlijcie do p. Ewy Gembalczyk. na zdjęcia czekamy do 9 stycznia.
            Zapraszamy!

          • „Poznaj Polskę”- wycieczka do Opola

            Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali wycieczkę do Opola w ramach rządowego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

            8 grudnia 2021 roku uczniowie klas 1-3 z wychowawcami pojechali do Opola, gdzie odwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej i Muzeum Piosenki Polskiej. W Muzeum Wsi Opolskiej uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat tradycji bożonarodzeniowych na Śląsku Opolskim. Wysłuchali informacji o świętych z okresu adwentu, poznali tradycje religijne praktykowane w okresie adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjne potrawy przygotowywane na wigilię oraz zwyczaj kolędowania. Dowiedzieli się także o różnych wróżbach, które praktykowane były, szczególnie przez dziewczęta, na Śląsku Opolskim. Zobaczyli tradycyjnie przystrojoną choinkę. Dużym zaskoczeniem dla dzieci były ozdoby choinkowe tzw. „światy” przestrzenne ozdoby w postaci kuli, które wykonane są z opłatka. Wierzono, ż

          • Warszawa 1-3 grudnia

            Korzystając z możliwości wzięcia udziału w rządowym programie „Poznaj Polskę” postanowiliśmy pojechać na planowaną od dwóch lat wycieczkę do Warszawy.
            Poniżej sprawozdanie z wycieczki i kilka zdjęć.
            Więcej w galerii do której link na końcu wpisu. Zapraszamy do lektury!

            Dzień I

            1 grudnia ok. godziny 06.00 po wcześniejszej zbiórce przy naszej szkole oraz pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w trasę, aby jak najprędzej dotrzeć do celu podróży. Około godz. 12.00 byliśmy w Warszawie na Placu Zamkowym obok słynnej Kolumny Zygmunta III Wazy. Zwiedzanie Stolicy rozpoczęliśmy zatem na początku Traku Królewskiego od Starego Miasta i Zamku Królewskiego. W kolejnym etapie przeszliśmy uliczkami Starego Miasta, zobaczyliśmy między innymi wnętrze bazyliki św. Jana, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syreny, Barbakan, czyli mury obronne Warszawy oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnym etapem zapoznawania się

          • Zbiórka dla Fabianka

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce fantów na kiermasz dla Fabianka.

            Chłopczyk cierpi na rzadką chorobę - zespół Pradera - Williego. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Kubeczki, pluszaki i gry przyniesione do szkoły trafiły na kiermasz, który odbył się na rybnickim rynku 4

          • Wieczorne czytanie "Dziadów"

            Listopadowe wieczory to idealny moment, by zająć się lekturą tak mrocznego dzieła jak "Dziady cz. II" Adama Mickiewicza.

            W tym roku szkolnym klasa VII miała okazję poznać dramat naszego wieszcza w niecodziennej atmosferze. Razem z Panią Ewą Wojtyczko uczniowie odczytali "Dziady" z podziałem na role. Dzięki swojemu zaangażowaniu podsycili atmosferę grozy, przygotowując kostiumy i charakteryzację. Życzymy Wam równie wielkiej frajdy z poznawania kolejnych lektur.

          • BohaterOn - włącz historię

            Po raz kolejny nasza szkoła włącza się
            w międzynarodową akcję wysyłania kartek powstańcom warszawskim -
            BohaterOn - włącz historię.

            Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów do wykonania Kartki dla Powstańca! Możecie zaangażować domowników!
            Przynieście ją w poniedziałek do szkoły, przekażcie wychowawcy
            lub szkolnemu koordynatorowi akcji, panu Pawłowi Hajokowi.

          • Święto Niepodległości

            Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            W tym roku obchody Święta Niepodległości miały nieco inny charakter niż zwykle.
            Cała społeczność szkolna była zaangażowana w realizację projektu
            pt. „Garść wiadomości o niepodległości”. Głównym celem projektu było poznanie, nieznanych dotąd przez uczniów, historii zwierząt Baśki Murmańskiej i Kasztanki, które były świadkami wydarzeń historycznych. Uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne,
            a następnie pracując w grupach wykonali postery nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918roku.

          • Projekt historyczny

            W ramach realizacji projektu
            „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981r. - Pamiętamy”
            pozyskaliśmy plakaty ze Śląskiego Centrum Wolności I Solidarności w Katowicach.

            Plakaty wzbogaciły nasz kącik historyczny poświęcony 40 rocznicy wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

            Koordynator projektu

          • Górskie łazikowanie z UKS-em

            Górskich krajobrazów nigdy za wiele! W dniu 22 października Uczniowski Klub Sportowy "Gracz" Lyski zorganizował i współsfinansował w ramach swojej działalności wyjazd w Beskid Śląski.

            Nasi uczniowie chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i w piękny jesienny dzień pojechali wraz z kolegami i koleżankami z Lysek w góry.

          • Pomagamy Fabiankowi !!! 

            Zbieramy używane i nowe kubki ... prosimy by kubeczki były w dobrym stanie, nie porysowane, czy z wyblakłym nadrukiem, dodatkowo można przynieść na zbiórkę maskotki, gry planszowe(kompletne), książeczki, puzzle

            fanty przekazujemy p. Ani Pytlik, bądź Ewie Wojtyczko z przedszkola do 24 listopada!

          • #CodeWeek2021

            Klasa II wzięła udział w największym programistycznym wydarzeniu w Europie

            #CodeWeek2021

            CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą,

            by wziąć w nim udział, wystarczą dobre chęci i pomysły. Po zgłoszeniu inicjatywy na mapę CodeWeek uczniowie przez kilka dni realizowali aktywność "Kodowanie na planszy". Kodowanie, czyli postępowanie według kodu lub tworzenie kodu, który pozwala uzyskać określony efekt w działaniu.

          • Kasztany i żołędzie dojechały do Pszczyny

            27 października zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę kasztanów i żołedzi dla Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

            Zebraliśmy 270 kg. kasztanów oraz 40 kg bączków i żołędzi! Brawo dzieciaki i młodzieży za niesamowity zapał i chęć pomocy.

            Ogromne podziękowania dla przedszkolaków z Pietrowic Wielkich, które włączyły się w zbiórkę oraz p. Ewie Wojtyczko za pomoc w transporcie darów jesieni do Pszczyny.

          • Śladami Księżnej Daisy

            Pszczyna to unikatowe miasteczko w naszym województwie, które swoim pięknem zachwyca odwiedzających ją turystów, dlatego klasy 4 i 5 postanowiły odkryć najciekawsze jej miejsca.

            Z rana wraz z wychowawcami wyruszyli pociągiem do tego uroczego miasteczka. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie Skansenu Wsi Pszczyńskiej, mały ale przepiękny teren był idealnym początkiem wycieczki wprowadzającym w klimat lat już minionych. Pełni energii i zapału drewniane chaty wycieczkowicze zamienili na jesienny spacer zjawiskowym Parkiem Zamkowym, który swoimi alejkami doprowadził ich do perły architektonicznej Śląska Pałacu w Pszczynie. Zwiedzanie zachwyciło nawet najbardziej opornych, cudowne wnętrza, niesamowity wystrój na długo zostaną w ich pamięci.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn Informacji Publicznej