• "Lysecka 5-tka"

31.10.2023

1 października grupa biegaczy z Aktywnych Lyski wraz z członkami i wolontariuszami UKS "GRACZ" zorganizowali crosowy bieg leśny na dystansie 5 kilometrów. Nasza szkoła od lat współpracuje z UKS-e i dlatego z chęcią włączyła się w pomoc w organizacji imprezy, jak i uczestnictwo w biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali: Milena Przygoda, Wojtek Przygoda, Dominik Traliszewski oraz Emilio Wikarek. Milenka zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Emilio wygrał swoją grupę pokonując Wojtka, który uplasował się na 2 miejscu i Dominika zajmującego ostatecznie 5 miejsce w stawce około 20 biegaczy.

Gratulacje dla wszystkich !!!

Ogromne podziękowania należą się Pani Sabinie Gawron i Pani Ani Pytlik za pomoc w całej imprezie.

Ania Pytlik - nauczyciel wychowania fizycznego oraz członek zarządu UKS-u GRACZ

25.10.2023

18 października br. był w naszej szkole dniem wyjątkowym, obchodziliśmy bowiem DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego, następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki i wręczyła Nagrody Dyrektora.

Kolejnym punktem uroczystości były występy uczniów, którzy pod okiem p. Sabiny Gawron oraz p. Anny Pytlik przygotowali humorystyczne scenki nawiązujące do funkcjonowania szkoły w dzisiejszych czasach. Uczniowie kl. VI przedstawili scenkę „Mój anioł”, dziewczynki z kl. V scenkę „Nowy nauczyciel”, a uczniowie kl. VII pokazali, jak wygląda życie ucznia w czasie przerwy. Występy zakończono wierszem „A to echo grało…” oraz piosenką „Przepraszamy WAS za wszystko”.

W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie kl. IV.

Na koniec Samorząd Uczniowski złożył życzenia, wręczył kwiaty oraz słodki poczęstunek wszystkim pracownikom szkoły.

oprac. Sabina Gawron

Zapraszamy do galerii Dzień Edukacji Narodowej

• Gminne Zawody Piłki Ręcznej

24.10.2023

17 października na boiskach ZSP Lyski rozegrane zostały Gminne Zawody Piłki Ręcznej. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy V i VI oraz chłopcy z klasy VII.

Dziewczęta walczyły dzielnie, jednak musiały uznać wyższość koleżanek z Raszczyc i Lysek. Chłopaki potrzebowały aż dwóch dogrywek by ostatecznie przegrać finał z gospodarzami.

Gratulacje !!!

Naszą szkołę reprezentowali:

Ania Krajczy, Kaja Adamczyk, Milena Kujawa, Julia Kręcichwost, Marcelina Mrówka, Paulina Janas, Laura Gembalczyk, Karolina Urbaniec, Emilia Piechula, Seweryn Gacka, Tymoteusz Kołodziejczyk, Piotr Lampka, Karol Laskowski, Bartosz Niewrzoł, Wojciech Przygoda, Dominik Traliszewski, Krzysztof Węgrzyk, Emilio Wikarek

• Gminne Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

13.10.2023

​​​​Szkolną rywalizację rozpoczynamy tradycyjnie od biegów przełajowych, zatem 6 października na rowerach udaliśmy się do Lysek, by tam w sąsiadującym ze szkołą lesie rozegrać rywalizację sportową na dystansie około 1000 metrów.

Dziewczęta z grupy młodszej mimo ogromnych chęci i zapału nie dały rady rywalką i ostatecznie w stawce 5 drużyn zajęły ostatnie miejsce, dzielnie walcząc do końca.

Chłopaki z najstarszej grupy nie pozostawili złudzeń która szkoła w naszej gminie ma najmocniejszą ekipę biegową w roczniku 2010. Wygrali z ogromną przewagą i tym sposobem  awansowali do 1/4 Finałów Wojewódzkich w Raciborzu.

Szkołę reprezentowali:

Ania Krajczy, Kaja Adamczyk, Milena Kujawa, Marcelina Mrówka, Julia Kręcichwost, Seweryn Gacka, Dominik Burda, Dominik Traliszewski, Karol Laskowski, Wojtek Przygoda, Krzyś Węgrzyk, Emilio Wikarek

• Górskie wojaże z UKS "GRACZ"

04.10.2023

Bo w górach jest zawsze pięknie"," z tą dewizą 8 września grupa młodych sympatyków UKS-u wraz z rodzicami ruszyła na podbój Beskidu Żywieckiego.

Wycieczkę rozpoczęli w Rycerce Kolonii, gdzie żółtym szlakiem dotarli do schroniska na Wielkiej Raczy. Po posiłku grupa podzieliła się na dwa obozy. Około 15 osób zostało przy schronisku odpoczywając i podziwiając piękne widoki ze szczytu, pozostali czerwonym szlakiem dziarsko podążyli w kierunku Przełeczy Przegibek.

Cudowna pogoda i niesamowite widoki na okoliczne szczyty umilały wędrówkę. Po dotarciu do schroniska i krótkim odpoczynku wędrowcy z Przegibka zeszli zielonym szlakiem do autobusu, gdzie czekała już na nich ekipa z Wielkiej Raczy.

Piękno gór, jak i trasa osłodziła wszelakie zmęczenie  i mimo przejścia około 20 km. uśmiechy i zadowolenie rysowało się na twarzach wszystkich uczestników.

Rajd rodzinny został zorganizowany  przez UKS "Gracz" w ramach: "Propagowania Aktywności Fizycznej  wśród mieszkańców Gminy Lyski"  i wzięło w nim udział 49 osób.

Ania Pytlik - członek zarządu UKS-u

• Sprzątania Świata – POLSKA 2023

02.10.2023

15 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która kształtuje postawy proekologiczne oraz promuje działania na rzecz poszanowania środowiska.
            Tegoroczne hasło akcji to „Sprzątanie świata łączy ludzi”, dlatego też w zbiórkę odpadów zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz większa część nauczycieli.

Zgodnie z coroczną tradycją nad przebiegiem akcji dzielnie czuwał nasz pan leśniczy Kazimierz Hajok, który poinstruował uczestników o zasadach zbiórki i o zachowaniu bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Uczniowie wyposażeni w rękawice i worki wyruszyli ulicą Szkolną w stronę Szymocic, po czym złożyli  worki  w wyznaczonym  miejscu i wrócili z powrotem do szkoły.

Po więcej zdjęć zapraszamy do GALERII!

oprac. Sabina Gawron