• Geograficzne projekty edukacyjne

19.01.2024

Koniec półrocza to  czas, kiedy na lekcji geografii realizujemy projekty edukacyjne. Celem projektów jest poszerzenie wiedzy, rozbudzenie zainteresowania, a także rozwój kreatywności i wyobraźni. Każda klasa realizowała projekt edukacyjny zgodny z omawianymi treściami w I półroczu na lekcjach geografii.

Klasa V realizując projekt „Krajobrazy Polski” tworzyła plakaty przedstawiające wylosowane regiony Polski, przedstawiając charakterystyczne elementy środowiska przyrodniczego, kulturę i tradycje.

Zadaniem klasy VI w projekcie „Kraj w pudełku” było umieszczenie w pudełku charakterystycznych elementów krajów europejskich. Dzięki temu uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą zabytków, kultury, zwyczajów,kuchni, poznali znanych ludzi pochodzących z Europy.

Klasa VII realizując projekt „Pocztówką po mapie” tworzyła pocztówki z wylosowanego miasta Polski, dzięki czemu uczniowie lepiej poznali miasta w różnych zakątkach Polski oraz utrwalili znajomość mapy.

Sylwia Pakul

• Dziewczyny też lubią piłkę nożną!

18.01.2024

Piłka nożna to nie tylko domena chłopaków, nasze dziewczęta też polubiły tę dyscypline sportu i całkiem nieźle sobie radzą na boisku.

Dziewczęta walczyły dzielnie o każdą piłkę i w ostatecznym rozrachunku zajęły III miejsce.

Gratulacje piłkary !!!

Naszą szkołę reprezentowały:

Kaja Adamczyk, Milena Kujawa, Marcelina Mrówka, Ania Krajczy, Laura Gembalczyk, Karolina Urbaniec, Paulina Janas, Emilia Piechula

Ania Pytlik - nauczyciel wf-u

• Awans unihokeistów do finałów wojewódzkich!!!

18.01.2024

Chłopaki z klasy 7 po raz kolejny udowodnili, że na terenie, gminy, powiatu oraz rejonu nie mają sobie równych w unihokeju i w pięknym stylu wywalczyli awans do finałów wojewódzkich wygrywając w ostatnim turnieju z drużyną z Tworkowa.

Finały wojewódzkie to już inna liga, gdzie świat amatorski styka się z zawodostwem. Nasi unihokeiści dzielnie walczyli o każdą piłeczkę nie ustępując specjalnie inycm drużynom.

Niestety przeciwnicy okazali się tym razem za moccni i nasi chłopcy ostatecznie w finałach zajeli IX miejsce, co i tak jest ogromnym sukcesem i jednym z najlepszych wyników w historii tej małej, wiejskiej szkółki!

Naszą szkołe reprezentowali: Seweryn Gacka, Tymek Kołodziejczyk, Karol Laskowski, Bartek Niewrzoł, Wojtek Przygoda, Dominik Traliszewski, Krzyś Węgrzyk, Emilio Wikarek

Gratulacje Panowie !!!

Ania Pytlik - nauczyciel wf-u.

• Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego

11.01.2024

Tenis stołowy w naszej szkole to sport, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale również na przerwach. Efektem tego są liczne sukcesy, które szkoła osiąga w zawodach na szczeblu powiatu, i województwa.

Powiatowe zawody i tym razem dla naszych tenisistów okazały się zwycięskie i tym samym Krzysiu Węgrzyk i Emilio Wikarek bezproblemowo awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Nella Kucińska i Nadia Furgacz po zaciętej walce ostatecznie zajęły III miejsce walcząc dzielnie do końca o każdą piłeczkę.

Gratulacje !!!

• Gminne Zawody Tenisa Stołowego

10.01.2024

12 grudnia 2023 roku szkoła w Adamowicach organizowała Gminne Zawody Tenisa Stołowego w grupie starszej. Do turnieju prócz gospodarzy zgłosiła się jedynie szkoła ze Zwonowic z męską drużyną, zatem nasze dziewczęta automatycznie awansowały do finałów powiatowych.

Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, jednak dominacja naszych zawodników była wyraźna, czego efektem był awans chłopaków do finałów powiatowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Emilio Wikarek, Krzysztof Węgrzyk, Dominik Traliszewski,

Karol Laskowski

Gratulacje Panowie !!!

08.01.2024

Pluszakowe szaleństwo 20 grudnia zagościło w naszej szkole. Po korytarzach maszerowały tygrysy, misie, małpki, kaczory i wszelakiego rodzaju zwierzaki dumnie prezentowane przez swoich właścicieli.

Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, którego inicjatorem była Pani Judyta Kucharska-Kukuczka.

W kategorii młodszej:

I miejsce – Julia Jezusek

II miejsce – Mikołaj Janosz oraz Martyna Langosz

III miejsce – Helena Niewrzoł i Tomasz Wasilewski

W kategorii starszej:

I miejsce – Laura Gembalczyk i Nella Kucińska

II miejsce – Lilianna Gajer oraz Paulina Jnas

III miejsce – Marta Juroszek

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Ania Pytlik - opiekun SU

• Dzień Górnika

12.01.2024

Po kilku latach wróciliśmy do organizacji imprezy środowiskowej z okazji Dnia Górnika. Uczniowie wystąpili w sali OSP Adamowice wypełnionej górnikami oraz adamowicką społecznością. Program przygotowali głównie uczniowie klas młodszych, starsi jako chórki wspierali młodszych kolegów podczas śpiewania piosenek,  natomiast  dziewczyny z klas IV – VI wykonały rytmiczny taniec.

A od początku wyglądało to tak:

- życzenia dla górników

- wiersz „Śląski Hilary” w wykonaniu Julii Jezusek z klasy III

- piosenkę  „Piekła baba chleb”  zaśpiewali uczniowie klasy II i III

- wiersz „Uwe i Wili” wyrecytowała Monika Urbanik z klasy II

- przedstawienie „Akademia pana Kleksa” w wykonaniu klasy I

- taniec uczennic klas IV-VI

Organizatorzy: S. Gawron, J. Karczmarek

Nowa galeria Dzień Górnika

• "Świąteczny Słoik"

02.01.2024

Okres świąteczny to taki czas w którym nasze serca są otwarte na potrzebujących.

W tym roku uczniowie, nauczyciele, jak i pracownicy obsługi zaangażowali sie w II edycję " Świątecznego Słoika" organizowaną przez Ośrodek Wspierania Rodzin w naszej gminie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom !

Dobro wraca!!!

Ania Pytlik, Sabina Gawron - koordynatorki zbiórki

• Integracja z SP Lyski

02.01.2024

4 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zagościli na lodowisku w Pszowie.

Zabawa, jak zwykle przednia, a umiejętności łyżwiarskie na coraz większym poziomie.

Dziękujemy UKS "Gracz" !!!

Ania Pytlik - członek UKS 'Gracz" i nauczyciel wf-u