• INFORMACJA O ZEBRANIU RODZICÓW!

29.08.2022

Drodzy Rodzice,

zapraszamy na zebranie organizacyjne 1 września 2022 r. na godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Adamowicach. Zebranie będzie dotyczyć m.in. trwających prac remontowych w naszej placówce oraz  organizacji zajęć lekcyjnych w nowym roku szkolnym 2022/2023 zarówno szkoły jak i przedszkola.

Dyrektor: Bożena Czeszyk

• UWAGA! INFORMACJA SEKRETARIATU

17.08.2022

UPRZEJMIE INFORMAUJEMY, ŻE KONAKT Z SEKRETARIATEM BĘDZIE UTRUDNIONY ZE WZGLĘDU NA TRWAJĄCE PRACE REMONTOWE. OD DNIA 18 SIERPNIA DO 24 SIERPNIA 2022 ROKU TELEFON STACJONARNY SZKOŁY BĘDZIE NIECZYNNY. KONTAKT DO SZKOŁY TO NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO NR 572 907 942 LUB E-MAIL: ZSP.ADAMOWICE@LYSKI.PL

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

• Koszykówka 3x3 - nowa dyscyplina na szkolnym parkiecie!

02.08.2022

W poniedziałek 20 czerwca w ramach działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej UKS "Gracz zorganizował „I Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 Dziewcząt i Chłopców”.

Do rywalizacji zgłosiło się w sumie dziewięć drużyn z czterech szkół podstawowych, a każda z nich mogła zgłosić większą ilość swoich reprezentacji:

- Szkoła Podstawowa Adamowice,

- Szkoła Podstawowa Jankowice (tylko chłopcy),

- Szkoła Podstawowa Raszczyce,

- Szkoła Podstawowa Lyski (po dwie drużyny dziewcząt i chłopców).

​​​​​​Ostatecznie po kilku zaciętych i emocjonujących spotkaniach po jednej i drugiej stronie boiska zwycięzcami turnieju dziewcząt i chłopców zostały zespoły z SP Lyski. Na drugim stopniu podium stanęły szkoły z Jankowic u chłopców i Raszczyc u dziewcząt. Trzecie miejsce zarówno u dziewcząt jak i chłopców przypadło SP Adamowice.

Fundatorem pucharów i medali był Powiat Rybnicki a dyplomy oraz napoje zostały sfinansowane ze środków zadania "Propagowanie Aktywności Fizycznej wśród mieszkańców Gminy Lyski", współfinansowanego przez Urząd Gminy w Lyskach i UKS "GRACZ".

• Szlakiem paśników Nadleśnictwa Rybnik

01.08.2022

Najkrótszą wycieczkę w ramach "Innowacji rowerowej"  zorganizowano 7.06.2022r. dla uczniów klasy IV, którzy świeżo po zdobyciu karty rowerowej udali się w podróż ścieżką rowerową biegnącą przez Adamowice do Bogunic, utrwalając podstawowe zasady poruszania się rowerem, głównie w kolumnie rowerowej oraz doskonaląc obsługę roweru.

Uczniowie pokonali ok.10 km jadąc szlakiem paśników usytuowanych w zagajnikach niedaleko głównych alej pobliskich lasów. Ciekawym punktem wycieczki było spotkanie z panem leśniczym, który opowiedział dzieciom krótką historię krzyża znajdującego się przy jednym z leśnych skrzyżowań na terenie zwanym "Marysieńka"

Sabina Gawron, Ania Pytlik - inicjatorki wycieczki

• Rowerowo do gospodarstwa szkółkarskiego w Nędzy, Leśniczówka Krasiejów

01.08.2022

Klasa VII na swoją wycieczkę wyruszyła 17 maja 2022 roku. Kierując się w stronę Szymocic grupa poruszała się najpierw kilka kilometrów główną drogą, po czym skręcili w leśną ścieżkę w kierunku Nędzy. Na terenach gospodarstwa szkółkarskiego w Nędzy uczniowie obserwowali proces nasadzania młodych drzew. Po krótkim odpoczynku ruszyli dalej w kierunku Leśniczówki Krasiejów, usytuowanej w Jankowicach Rudzkich tuż przy Szlaku Husarii Polskiej, zbudowanej na przełomie XIX i XX wieku z tzw. pruskiego muru.

W drodze powrotnej uczniowie podróżowali wzdłuż Leśnej Ścieżki Edukacyjnej "Szymocice", gdzie na odcinku ok. 1,5 km zapoznali się z czterema blokami tematycznymi: Leśny mini świat, Część dendrologiczna, Funkcje lasu oraz Tropami zwierząt.. Po dotarciu na "Lipnią Górkę" uczniowie odpoczęli i nabrali energii do kontynuacji jazdy w kierunku Adamowic. Wyprawa zakończyła się zasłużonymi lodami.

Sabina Gawron, Ania Pytlik - organizatorki wycieczki