• Przygoda w Escape Roomie

27.04.2023

W środę 19 kwietnia ósmoklasiści wraz z opiekunami odwiedzili Escape Room Set Me Free w Rybniku.
            Zostali zamknięci w tematycznych pokojach, a jedynym wyjściem było rozwiązanie szeregu ciekawych, nieraz trudnych i wieloetapowych zagadek, zadań i łamigłówek.
            Na szczęście obydwóm grupom udało się sprostać zadaniom, które wcale nie były takie łatwe!

Wyjazd wpisywał się w realizację matematyczno-informatycznej Innowacji Pedagogicznej proGRAmowanie, która łączy w sobie umiejętności planowania i realizowania gier z rozumowaniem matematycznym, logicznym i strategicznym.

E. Gembalczyk

• Udział w konkursie "Godomy po naszymu"

25.04.2023

17 kwietnia br. Julia Jezusek z klasy II, dumnie reprezentowała naszą szkołę podczas konkursu recytatorskiego pt. „Godomy po naszymu”, organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Górkach Śląskich.
            Julia przedstawiła wiersz zatytułowany „Śląski Hilary”.

Tym razem nie udało się zdobyć jednego z czołowych miejsc, niemniej gratulujemy Julii występu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

opiekun: Joanna Karczmarek

• Dzień bez plecaka!

25.04.2023

​​​​​18 kwietnia w naszej szkole obchodzony był "DZIEŃ BEZ PLECAKA"  - z ang. "no backpack day". Tego dnia nasi uczniowi przyszli do szkoły bez plecaków. Inicjatywa polegała na tym, by przynieść potrzebne książki, przybory w dowolny, zabawny sposób.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo kreatywni. Zapakowali swoje książki, przybory szkolne oraz drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe koszyki, taczki, miski, walizki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia naszych uczniów.

To był bardzo udany dzień. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku powtórzymy tę akcję, która przyniosła tyle uśmiechu tego dnia w szkole!

• XVII Drużynowe Zawody Łyżwiarstwa Szybkiego

18.04.2023

W marcu Lodowisko w Pszowie gościło 70 uczestników kolejnej edycji Powiatowych Drużynowych Zawodów w Łyżwiarstwie Szybkim w tym reprezentantów naszej szkoły. Organizatorem całego wydarzenia był UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GRACZ, który przy współpracy z Gminą Lyski i Starostwem Powiatowym w Rybniku ufundował nagrody i poczęstunek.

Tradycyjnie i zgodnie z regulaminem SZS zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W ramach Igrzysk Dzieci wystartowali uczniowie klas VI i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali w tej kategorii: Laura Gembalczyk, Kaja Adamczyk, Julia Kręcichwost, Milena Kujawa, Emilio Wikarek, Piotr Lampka, Krzysztof Węgrzyk oraz Karol Laskowski. W drugiej grupie Młodzieży Szkolnej z naszej szkoły startowały Wiktoria Gawron, Milena Szulik oraz Nadia Furgacz.

Biegi rozgrywane były na krótkim i długim dystansie w dwóch ślizgach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale, wygrywając w grupie młodszej u chłopców, a u dziewcząt zajmując III miejsce. Dziewczęta w grupie starszej uplasowały się na 5 miejscu.

Brawo Łyżwiarze!!!

• Gminne Zawody Łyżwiarstwa Szybkiego

18.04.2023

Wyjazdy na lodowisko do Pszowa naszych uczniów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego start w Gminnych Zawodach Łyżwiarstwa Szybkiego szkoły z Adamowic było rzeczą oczywistą.

Nasi łyżwiarze, jak zwykle zaprezentowali wysoką formę i w grupie młodszej zarówno chłopców jak i dziewcząt uplasowali się na I miejscu.

Naszą szkołę reprezentowali: Laura Gembalczyk, Karolina Urbaniec, Emilia Piechula, Ania Krajczy, Kaja Adamczyk, Milena Kujawa, Julia Kręcichwost, Marcelina Mrówka, Emilio Wikarek, Piotr Lampka, Karol Laskowski, Krzysztof Węgrzyk, Artur Oleś, Wiktoria Gawron, Milena Szulik.

• Czas na profilaktykę

13.04.2023

W marcu, w ramach profilaktyki odbyło się spotkanie dla klasy VIII z pedagogiem szkolnym oraz pracownikami Poradni Psychologiczno-Peadgogicznej na temat nadmiernego korzystania z gier komputerowych i internetu. Natomiast w  kwietniu klasa III zrealizowała z pedagogiem szkolnym program profilaktyczny „Loguj się z głową”, dotyczący bezpiecznego korzystania z internetu.

Sylwia Pakul - pedagog szkolny