• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

28.03.2023

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbył się w tym roku w balonowej scenerii morskich zwierząt. Uczniowie z dziesiątek kolorowych balonów tworzyli przestrzenne formy, przedstawiające ośmiornice, koniki morskie i ryby. W prace zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, w efekcie powstały gigantyczne przestrzenne stworzenia morskie.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała zakup balonów.

21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa, aby solidaryzować się z ludźmi z zespołem downa, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, uczniowie założyli dwie różne, kolorowe skarpetki, a po balonowych inspiracjach ozdabiali kolorowe skarpety.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami!

Organizatorki:
            Sylwia Pakul i Joanna Karczmarek

• Dzień liczby Pi

23.03.2023

15 marca, jak co roku obchodziliśmy święto liczby Pi. Uczniowie klas starszych brali udział w przygotowanej przez pana Pawła Hajoka aktywizującej lekcji matematyki – Escape Room.

Dzieci zostały zamknięte w klasie, klucz schowany do zamykanej skrzynki z kłódką. Aby wyjść z pomieszczenia musieli oni znaleźć i rozszyfrować zagadki, których rozwiązaniem był kod do tejże kłódki. Jak widać na załączonych zdjęciach –zabawa była udana. A tym samym można zauważyć, że matematyka wcale nie musi być taka trudna.

Paweł Hajok

• Karnawałowe szaleństwo w ZSP Adamowice

17.03.2023

Karnawał to czas tańców i radości, a zatem społeczność Samorządowa ZSP Adamowice zadecydowała: "Będzie bal"! Piękne panie, cudownie wystrojeni panowie, rycerze, wróżbici, wróżki, piłkarze, księżniczki itp "cudaki-zwierzaki" przemykali po specjalnie na tę okazję przygotowanym czerwonym dywanie pozując z uśmiechem i gracją w stronę fotoreporterów.

Pokaz, pokazem, ale czas na tańce  też nadszedł. Gry i zabawy wprowadziły w tan nawet największych maruderów i podpieraczy ścian. Radość i uśmiech widoczny na twarzach dzieci i młodzieży świadczył o tym, że bal zorganizowany przez Samorząd Uczniowski udał sie w 100%!!!

Samorząd dziękuje za pomoc Pani Asi, Sabinie, Ewie, Ani oraz Panu Łukaszowi za opiekę i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

• Wycieczka do Katowic

8 marca, z inicjatywy ks. Prob. Jacka Błaszczoka
            klasy III-VIII pojechały do Katowic.
            Wycieczka była dopełnieniem rekolekcji wielkopostnych.

Uczniowie wraz z opiekunami i księdzem proboszczem odwiedzili Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, gdzie zapoznali się z jego krótką historią. Zobaczyli również Izbę Pamięci bł. Ks. Jana Machy, gdzie można było znaleźć wiele przedmiotów należących do kapłana – maszynę do pisania, kałamarz, dokumenty, wśród których znalazły się również świadectwa szkolne.
            Uczniowie wysłuchali także ciekawostek misyjnych i mieli okazję zobaczyć niepowtarzalne przedmioty przywiezione z różnych zakątków świata.

Kolejnym punktem wycieczki było interaktywne muzeum Panteon Górnośląski.
            Tam, w nowoczesny, interaktywny sposób można było poznać sylwetki osób, które zasłynęły na całą Polskę, a pochodzą ze śląską. Wśród nich znaleźli się m.in.: Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki, Gerard Cieślik, Zbigniew Religa czy s. M. Dulcissima. Oprócz tego w muzeum w bardzo przystępny sposób można było przypomnieć sobie historię Śląska. Jednym z punktów było również odwiedzenie tarasu widokowego na dachu Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Dodatkowo uczniowie poznali jej historię i mogli z bliska przyjrzeć się ołtarzom bocznym.

Był czas również na coś dla ciała! Uczniowie w murach seminarium posilili się ciepłymi zapiekankami.

W galerii Katowice - wycieczka klas III-VIII można zobaczyć wiecej zdjęc, zapraszamy!

oprac. E. Gembalczyk