• Dzień Ziemi pod hasłem #SprzątamyDlaPolski

Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko.
            Nie ma jednak lepszej okazji niż

22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi.
            Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski", której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci.

Nasze wydarzenie rozpoczęło się o 22 kwietnia godz. 10.00 krótką prelekcją informacyjno - edukacyjną, po czym wyruszyliśmy ulicą Szkolną w kierunku ulicy Poprzecznej z dużymi workami na śmieci.
            Porządkując pobocza ulic dotarliśmy do centrum Adamowic, urokliwego zielonego zakątka z  placem zabaw, boiskiem plażowym i siłownią.
            Uczniowie przeczesali teren w poszukiwaniu śmieci, a przy okazji skorzystali z atrakcji tego miejsca. Kolejnym punktem wyprawy był obiekt  LKS Adamowice.
            Soczysta zieleń murawy boiska zachwyciła wszystkich, dlatego też szybko przystąpiono do oczyszczenia zakamarków tego terenu ze śmieci.

Zebranie kilku worków śmieci uświadomiło uczniom, iż ktoś musiał je tam porzucić, ktoś spośród nas, ktoś z naszej społeczności.
            Dlatego też po powrocie do szkoły
            wydarzenie przybrało charakter edukacyjny. Z prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych alarmujących zjawiskach  klimatycznych. Najbardziej zszokowała ich informacja, iż Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Uczestnicy akcji zrozumieli, że dużo zależy od nas samych.

Tego dnia został również wdrożony szkolny projekt ekologiczno - edukacyjny, którego finał świętować będziemy 1 czerwca. Z dużym zaciekawieniem czekamy na zadania przygotowane przez Panią A. Pytlik.

Zapraszamy do nowej galerii Dzień Ziemi, by zobaczyć więcej zdjeć z tego dnia.

• Profilaktyka uzależnień

11 kwietnia 2022 roku
            zorganizowano spotkanie dla uczniów klasy VII i VIII
            ze specjalistą p. Arturem Sarną ze Stowarzyszenia WZW Wolnych z Wyboru dotyczące problematyki uzależnień.

Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą używki.

• Tenisiści trzymają formę!

​​​​​​​

1 kwietnia 2022 roku na sali gimnastycznej w szkole w Krzanowicach zostały rozegrane Półfinały Wojewódzkie w Tenisie Stołowym w grupie starszej

​​​​​​​

Tenisiści z Adamowic walczyli dzielnie o każdą piłeczkę i po zaciętych spotkaniach zajęli ostatecznie najniższy stopień podium, ustępując jedynie zawodnikom z Krzanowic oraz Pietrowic Wielkich.

Naszą szkołę reprezentowali Daniel Laskowski oraz Gracjan Szulik.

• Wieczór Gier Planszowych

01.04.2022

18 marca uczniowie mieli okazję spotkać się po lekcjach i zagłębić się w świat gier planszowych
            Klasa IV i V przeszła przez pełen zagadek i łamigłówek EscapeRoom szalonego profesora i zagrała w Kamienną Mandalę i Palce Boży.
            Klasa VII i VIII zgłębiała tajniki rzeczywistości pełnej potworów i walczenych plemion poznając gry Blood Rage i Zaginiona wyspa Arnak.
            Mamy nadzieję, że wktótce znowu się spotkamy :)

01.04.2022

31 marca świetowaliśmy nieco przyspieszone Prima Aprilis.
            Tego dnia uczniowie musieli przyjść przygotowani na wszystkie zajęcia, ale przybory trzeba było spakować do czegoś innego niż plecak.
            Okazało się, że wszyscy są bardzo kreatywni! Pojawiły się przeróżne pomysły na zastąpienie plecaków.
            Zapraszamy do GALERII by zobaczyć jak tego dnia uczniowie przygotowali się do lekcji.

Samorząd Uczniowski dziękuje za świętną zabawę i włączenie się do akcji.

SU,
            E. Gembalczyk - opiekun SU