• Bajkowa Europa

30.05.2022

12 maja obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Europy. Była to nietypowa uroczystość, gdyż zaprosiliśmy uczniów oraz przedszkolaków do świata bajek europejskich. Każda grupa wylosowała bajkę, która była motywem przewodnim do poznania państwa, z którego pochodzi.

I tak:
            przedszkole  wylosowało
            „Krecika”  (Czechy),
            klasa I  „
            Pszczółkę Maję” (Austria),
            klasa II  „
            Brzydkie Kaczątko” (Dania),
            klasa III
            Śnieżkę (Niemcy),
            klasa IV
            „Pinokio”  (Włochy),
            klasa V  „
            Smerfy” (Belgia),
            klasa VII „
            Muminki”  (Finlandia),
            klasa VIII  „
            Asterixa  i Obelixa” (Francja)

Uczniowie wykonywali  flagi  oraz zbierali i prezentowali  najważniejszcze informacje o swoim państwie. Wraz z nauczycielami przygotowywali wystrój sal związany tematycznie z przedstawianą  bajką i państwem. Gółwną atrakcją dnia okazały się fragmenty bajek, których aranżację przygotowywały poszczególne klasy, ze wsparciem wychowawców, którzy wystąpili u boku uczniów.

Zapraszamy do galerii Bajkowa Europa, by zobaczyć relację fotograficzną z tego dnia!

Sabina Gawron
            Joanna Karczmarek

• DENTOBUS W NASZEJ SZKOLE

06.05.2022

Na mocy porozumienia zawartego między Gminą Lyski a firmą NZOZ Centrum Stomatologii PERFECT z Dąbrowy Górniczej w zakresie ustawowego obowiązku zapewnienia opieki stomatologicznej dla uczniów, Naszą szkołę odwiedził DENTOBUS – mobilny gabinet stomatologiczny.

Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty DENTOBUSU pani lekarz stomatolog z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, przeprowadziła indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów dzieci. Opieka stomatologiczna DENTOBUSU była bezpłatna.

Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty.